Doğu Karadeniz Turu & Muhteşem Yaylalar (4 Gece Otel Konaklamalı)

Program

1. Gün :

Saat 20.00'da buluşuyor ve saat 20.30'da ANKARA yönüne hareketimiz başlıyor. ÇORUM-SAMSUN üzerinden dinlenme molaları ile yolumuza devam ediyoruz.

2. Gün :

Sabah kahvaltısını acentemizin ikramı olarak ORDU Boztepe’de alıyoruz. Bölgenin en güzel şehir manzaralarından birisini göreceğimiz, denizden 450 m. yükseklikteki sabah kahvaltımız sonrası ORDU'nun kuşbakışı seyri ve fotoğraf molasının ardından GÜLYALI – PİRAZİZ – BULANCAK yoluyla, antik adı KERASUS olan GİRESUN'a hareket ediyor ve GİRESUN'da ilk olarak limana gidip bizi bekleyen teknemize biniyoruz. Karadenizin tek yaşanılabilir adası olan Giresun Adası’nı görüyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik tekne turumuzun Giresun merkezde serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası KARADENİZ'in peşi sıra gelen, şirin mi şirin ilçelerini panoramik olarak görüyor ve öğle yemeğini Giresun’da aldıktan sonar Kuzalan Tabiat parkı ve Mavi Gel’e doğru harekete geçiyoruz.Harika doğasıyla Kuzalan Tabiat parkında gezimizi bitirdikten sonar otelimize doğru yola çıkıyoruz.Konaklama GİRESUN otelimizde yapılıyor,akşam yemeğinide burada alıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Ordu Boztepe’de Serpme Kahvaltı

Öğle Yemeği: Meşhur Giresun Pidesi (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Konaklama: Giresun – Asteria Garden Hotel & Spa

Rota: Eskişehir – Boztepe (830 km) Boztepe – Giresun (60 km) Giresun – Giresun Kalesi (2 km) Giresun Kalesi –Kuzalan Tabiat Parkı (30 km)

Asteria Garden Spa Hotel

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 922 Km

Otele Giriş Saati: 18.00

3. Gün :

Otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından hareketimiz başlıyor. Sonrası SOLAKLI IRMAĞI'nın kaynağında, deniz seviyesinden 1550 m. yükseklikteki UZUNGÖL YAYLASI'nın Kaçkarlar`dan inen suların bentlerini görüyor ve uzun göl etrafında yürüyüşümüzü yaptıktan, fotoğraflarımızı çektikten sonra ögle yemegi için UZUNGÖL’de bulunan Restaurantımıza doğru yol alıyoruz. Alacağımız Öğle yemeğimizin ardından yapacağımız keyifli bir yolculuk sonrası RİZE'ye ulaşıyoruz. İlk olarak (işleme sezonuna göre) çay fabrikası gezimizi yaparak, çayın işlenişini izliyor ve alışveriş yapıyoruz. Alışveriş molamızın ardından AYDER YAYLASINDA’da bulunan otelimize doğru yola çıkıyoruz. Konaklamayı AYDER YAYLASIN'da otelimizde yapıyor, akşam yemeğini buradaalıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Alınacaktır

Öğle Yemeği: Uzungöl’de Alınacaktır (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Konaklama: Ayder Yaylası / Pirikoğlu Otel

Rota: Giresun – Uzungöl (164 km) Uzungöl – Rize (70 km) Rize – Hopa (110 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 550 Km

Otele Giriş Saati: 19.00

4. Gün :

Otelimizde erken alacağımız kahvaltı sonrası ARTVİN’e doğru yola çıkıyoruz.Artvin’de doğa harikası Borçka Karagöl ve Meçuna Şelalesi gezimizi tamamlayıp(Ekstra) ,FIRTINA DERESİ'ni izleyerek ÇAMLIHEMŞİN ve AYDER YAYLASI yoluna ilerliyoruz. Ağaçları, ahşap binaları ve termal tesisleri  ile ünlü olan AYDER YAYLASI'na ulaşıyor ve otobüsümüz ile yerleşim bölgesinin en üst noktasına kadar çıkarak GELİNTÜLÜ ŞELALESİ önünde fotoğraf molası için serbest zaman veriyoruz. Ardından yürüyüş ile otelimize ulaşıyoruz. Konaklamamızı AYDER YAYLASI'nda otelimizde yapıyor, akşam yemeğini burada alıyoruz. (Yayla Konaklaması)

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Alınacaktır

Öğle Yemeği: Artvin'de alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Konaklama: Ayder Yaylası / Gel Gör Hotel – Pirikoğlu Hotel

Rota: Ayder Yaylası – Borçka Karagöl (135 km) Borkça Karagöl – Fırtına Deresi (130 km) Fırtına Deresi – Ayder Yaylası (10 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 215 Km

Otele Giriş Saati: 19.00

5. Gün :

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısın ardından otelimizden ayrılıyoruz. İlk olarak dokuma bezleri ile de ünlü RİZE'de bez mağazasında alış-veriş için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra Bıçaklarıyla ünlü SÜRMENE’ye doğru yola çıkıyoruz ve orada alışverişimizi yapıyoruz. Alışveriş molamızın ardından TRABZON'a yöneliyoruz. Komnenoslar Dönemi merkez kiliselerinden biri olan ve şuan camii olarak kullanılan AYASOFYA CAMİİ ziyareti yapıyoruz. Ardından Ülkemizdeki en güzel ATATÜRK evlerinden biri olan ATATÜRK KÖŞKÜ TRABZON'da gezeceğimiz yerler arasında bulunuyor. TRABZON-ORDU üzerinden çeşitli yöresel (ekmek – fındık vb.) alışverişlerden sonra SAMSUN'a ulaşarak otelimize yerleşiyoruz. Konaklamamızı SAMSUN'da otelimizde yapıyor, akşam yemeğini buradaalıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Alınacaktır

Öğle Yemeği: Trabzon’da Alınacaktır (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Konaklama: Samsun / Serra Hotel

Rota: Ayder Yaylası - Sürmene (125 km) Sürmene – Trabzon (45 km) Trabzon – Samsun (330 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 500 Km

Otele Giriş Saati: 19.00

6. Gün

Sabah kahvaltısının ardından saat 08.30 dolaylarında otelimizden çıkış yapıyor SAMSUN şehir merkezinde BANDIRMA VAPURU İLK ADIM ANITI gezimizin ardından AMASYA'ya hareket ediyoruz. Öğle yemeği için vereceğimiz molanın ardından AMASYA'yı gezmeye başlıyoruz. HAZERANLAR KONAĞI'nı geziyor ve FERHAT ile ŞİRİN'in hikâyesini rehberimizden dinledikten sonra ARKEOLOJİ MÜZESİ'ne giriyoruz. Müze içerisinde bulunan lahitler sikkeler, Hitit, Frig, Urartu, Roma dönemi eserleri gezisi sonrası etnografya kısmıyla devam ediyoruz. Müzenin son kısmında bulunan MUMYALAR MÜZESİ'ne geçiyoruz. AMASYA gezimizi tamamlayarak ANKARA yoluna yöneliyoruz. ÇORUM'da vereceğimiz leblebi molası ve akşam yemeği molasından sonra gecenin ilerleyen saatlerinde ESKİŞEHİR'e ulaşıyoruz ve başka gezimizde buluşmak dileği ile Atatürk Bulvarı Migros önünde vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Alınacaktır

Öğle Yemeği: Amasya’da Alınacaktır (Ekstra)

Akşam Yemeği: Dinlenme Tesisinde Alınacaktır. (Ekstra)

Konaklama: DİKKAT BU GECE KONAKLAMA YOKTUR.

Rota: Samsun – Amasya (130 km) Amasya – Çorum (165 km) Çorum – Eskişehir (415 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 710 Km

TOPLAM TUR MESAFESİ : 2932 KM

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

*Turizm Taşıma Belgeli Araçlar İle Ulaşım

*Giresun, Ayder Yaylası ve Samsun’da 5* Lüx Otellerde 4 Gece Konaklama

*İlk Gün Ordu/Boztepe’de Sabah Kahvaltısı

*Otellerde Açık Büfe Sabah Kahvaltıları ve Akşam Yemekleri

*Seyahat Esnasında Sıcak – Soğuk ve Aperatif İkramlar

*Seyahat Güvence Sigortaları

*Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti

*Deneyimli Yöre Turizm Rehberlik Hizmeti

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

*Öğle Yemekleri ve Dönüş Akşam Yemeği

*Yemeklerde Alınan İçecekler

*Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

*Kişisel Harcamalar

*Programda Belirtilmeyen Diğer Tüm Hizmetleri

*Yayla Turları Ulaşım Ücretleri